تبلیغات
شُبیر علیه السلام - علامه جعفر نقدی
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
علامه جعفر نقدی
علامه جعفر نقدی از کتاب «اکمال الدین و اتمام النعمة» نقل می‌کند حاکی از آن است که امام حسین حضرت را بر اسرار امامت، امین دانسته و آن را در اختیار ایشان نهادند؛ و این شرافتی است که هیچ چیز دیگر با آن برابری نمی‌کند.
 
مرحوم علامه جعفر نقدی می‌فرماید: «مصایب و سختی‌ هایی که بر این بانو وارد شد اگر بر کوه های استوار فرود می‌ آمد هر آینه آن‌ها از هم می‌ پاشید. با این وجود، حضرت در برابر آن‌ ها به نحوی معجزه وار صبر کرد تا آنجا که حتی پس از شهادت ابا عبدالله و در مواقعی سخت و جانکاه، امام زمانش حضرت سجاد (ع) را تسلای خاطر می‌داد. جمله معروفی که از حضرت در هنگام مشاهده جنازه مطهر برادر نقل شده است که فرمود: «اللهم تقبل منا هذا القلیل من القربان» = «خدایا این قربانی را از ما بپذیر» نشانگر قوه ایمان و استحکام عقیده آن مخدره و فنای او در اراده و مشیت الهی است» .
امکانات جانبی